top
Image Alt

Zakład pogrzebowy Lilia – inny niż wszystkie

organizacja pogrzebu

Lilia to kwiat ceniony za swoje piękno, dumny i szlachetny. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa leiros co oznacza wrażliwy albo też delikatny. Dlatego też różne kultury, wyznania i religie chętnie używały lub używają lilii w swojej symbolice. Dla chrześcijan lilia symbolizuje czystość i niewinność, odnoszona jest także do Matki Bożej. Sam kwiat zaś często wybierany jest jako główny element wieńców czy wiązanek pogrzebowych.

Momenty związane ze śmiercią Bliskiej Osoby, jak jedne z najbardziej bolesnych, domagają się wręcz traktowania ich w sposób delikatny. Ludzie pogrążeni w żałobie są bardziej wrażliwi i wyczuleni na słowa czy gesty i, nawet jeśli tego nie umieją jasno wyartykułować, podświadomie oczekują delikatności w rozmowie.

Jednymi z pierwszych, z którymi stykają się ludzie, którzy utracili Bliskich, są pracownicy zakładu pogrzebowego. To oni pojawiają się na miejscu zgonu, aby dokonać eksportacji ciała Zmarłego; to oni także są w sposób szczególny powołani, aby nieść pomoc osobom, które – być może – znalazły się pierwszy raz w tak trudnej sytuacji.

Firma pogrzebowa Lilia powstała, aby ułatwić dostęp do usług pogrzebowych mieszkańcom północnych dzielnic Gdańska: Żabianki, Przymorza, Jelitkowa, Oliwy i Osowej oraz dzielnic Sopotu: Świemirowa, Karlikowa, Brodwina, Kamiennego Potoku oraz Dolnego i Górnego Sopotu. Lokalizacja biura w Gdańsku Żabiance na ul. Gospody 2A umożliwia nam sprawne niesienie pomocy rodzinom, które dotychczas musiały pokonywać większe odległości, chcąc dojechać do biura zakładu pogrzebowego.

pogrzeb organizowany przez Lilię

Usługi Pogrzebowe w Gdańsku i Sopocie

Osobiste zaangażowanie właściciela i dbałość o szczegóły każdej z ceremonii pogrzebowych jest gwarantem wysokiej jakości usług pogrzebowych. Także nazwa nie jest przypadkowa: odniesienie w niej do lilii jest nie tylko nawiązaniem do pięknego kwiatu, ale także stanowi przypomnienie misji firmy – czyli pełnej wrażliwości i delikatności służy osobom w żałobie.

Celem bloga jest przekazywanie ważnych informacji z sektora usług pogrzebowych, istotnych dla mieszkańców północnej części Gdańska i Sopotu. Dodatkowo na blogu będą zamieszczane treści dotyczące działalności zakładu pogrzebowego Lilia.

Usługi pogrzebowe

Pożegnanie ostatnie i najpiękniejsze

Powierzając naszej firmie organizację uroczystości żałobnych zyskują Państwo gwarancję, że ostatnia droga Państwa bliskich zostanie przygotowana i przeprowadzona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

W trosce o sprawną eksportację zmarłych z domów i innych miejsc uruchamiamy całodobowy telefon dyżurny 888 550 860. Pod tym numerem mogą także Państwo uzyskać inne informacje odnośnie wszystkich kwestii związanych z organizacją pogrzebu. Zapewniamy, że nikt z Państwa w tej trudnej sytuacji bólu i żałoby nie zostanie pozostawiony bez pomocy.